Frankofonia

Klasa frankofońska

W 2006 roku Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego przystąpiło do projektu KLASY FRANKOFOŃSKIE NA ŚLĄSKU realizowanego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Śląskiego i Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Projekt uzyskał wsparcie Przedstawicielstwa Dyplomatycznego Walonia-Bruksela w Warszawie - Ambasady Belgii oraz Ambasady Francji i Instytutu Francuskiego w Polsce. Projekt został nagrodzony certyfikatem European Language Label 2007 dla nowatorskich inicjatyw w nauczaniu języków obcych.

Klasy frankofońskie prowadzone były przez nauczyciela języka francuskiego, panią Mirosławę Bogacz, która otrzymała certyfikat uczestnika projektu „Klasy Frankofońskie na Śląsku” wystawiony przez Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Walonia-Bruksela w Warszawie - Ambasadę Belgii, Ambasadę Francji w Polsce, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego oraz prezesa Polskiego Stowarzyszenia – Europa Języków i Kultur, a zarazem koordynatorkę projektu.

W Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego, która powstała z przekształcenia ówczesnego gimnazjum projekt nadal jest realizowany. Obecnie nasza szkoła występuje w charakterze obserwatora projektu.

Więcej na temat projektu „Klasy Frankofońskie na Śląsku”

Mirosława Bogacz